Co nowego u nas?!

Co nowego u nas?

29 września Kaźmierz pod Poznaniem gościł setki sportowców podczas zawodów biegowych Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha. Od siedmiu lat jesteśmy Sponsorem Głównym tego wydarzenia.

Od siedmiu lat Stowarzyszenie Kaźmierz przy wsparciu naszej firmy organizuje zawody biegowe Hochland Półmaraton Doliną Samy oraz Pyrlandzka Dycha. Oprócz dwóch dystansów dla dorosłych uczestników przygotowane są także biegi dla najmłodszych.

Trasa półmaratonu jest  znana ze swojej malowniczości – prowadzi w większości odcinkami gruntowymi wśród pól i lasów gminy Kaźmierz, ze sporym przewyższeniem na zaporze w Radzynach. 

Na mecie znajduje się scena, na której gra kapela dixie-land, a wokół niej rozstawione są stoiska gastronomiczne z różnymi przysmakami. Jedno z nich to stoisko Festiwalu Serów Hochland, na którym bezpłatnie serwowane były potrawy przygotowane z wykorzystaniem produktów z naszej oferty.

W tym roku zawodnicy oraz ich najbliżsi mogli częstować się pysznymi tostami z serem Gouda oraz Gouda Wędzona.  Podawane były także małe przekąski na słodko i na słono przygotowane na bazie serków Mini Almette. Amatorom potraw z grilla serwowaliśmy camembert z żurawiną na gorąco. Osoby szukające potraw w stylu fitness mogły częstować się kolorowymi sałatkami z serem Cagliata. Każdy uczestnik wydarzenia mógł znaleźć dla siebie coś pysznego.

Rekordowa ilość uczestników, sportowe emocje na najwyższym poziomie, promowanie zdrowego stylu życia, uśmiechy na twarzach uczestników i ich rodzin –  są dowodem na to, że Półmaraton Hochland to wyjątkowe wydarzenie w Gminie Kaźmierz.

Już teraz uczestnicy pytają o kolejną edycję tej sportowej imprezy, a my już planujemy  termin półmaratonu 2020.