Co nowego u nas?!

Co nowego u nas?

W Hochland Professional stale pracujemy nad nowymi przepisami z udziałem naszych produktów Food Service. 

29 listopada na warsztatach kulinarnych wspólnie ze znakomitym szefem Ernestem Jagodzińskim tworzyliśmy nowe dania na bazie dwóch produktów: sera twarogowego Cremette i sera Cagliata.

Kopytka z grzybami i sosem Cagliata

 Czerpiąc z ogromnej wiedzy Ernesta – który w zeszłym miesiącu zdobył drugie miejsce w międzynarodowym konkursie kulinarnym  Bocuse d’Or Poland 2019 – na temat najświeższych trendów w gastronomii przygotowaliśmy dziesięć przepisów mogących  wzbogacić restauracyjne menu o wyjątkowe pozycje.

Tartaletki Cremette z jagnięciną

Ernest Jagodziński porównał dobry surowiec kulinarny do kawałka szlachetnego drewna, z którego rzeźbiarz może wyczarować niepowtarzalne kształty. Podobnie jest z dobrym bazowym składnikiem, jakim jest ser twarogowy i mozarella – dają on nieskończone możliwości interpretacji. 

Wielu szefów kuchni, sushi masterów i cukierników  ceni sobie i chętnie pracuje na naszej Cremette. Podkreślają jej wysoką jakość, wydajność i bardzo dobry smak. Uniwersalność tego produktu pozwala używać go w gastronomii do szerokiego wachlarza zastosowań. 

Efektem wspólnej pracy na warsztatach jest osiem receptur na bazie Cremette: na serniki,,  praliny serowe na słodko i słono, tartaletki oraz bliny. 

Sernik Cremette z owocami leśnymi i kardamonem

Opracowane zostały też dwa ciekawe przepisy z użyciem Cagliaty – produktu znanego i cenionego głównie  jako ser do pizzy oraz zapiekanek. Są to: receptura na serowy chowder oraz przepis na kopytka z grzybami i sosem serowym w formie pianki. Oba te dania idealnie wpisują się w zimowy sezon na rozgrzewające i aromatyczne potrawy. 

Cagliata chowder