Co nowego u nas?!

Co nowego u nas?

W czeskiej Pradze w dniach 28-30.03.2023 miały miejsce targi produktów spożywczych zorganizowane przez firmę Alimpex Food a.s.

Hochland zaprezentował podczas tegorocznej edycji Alimpex Expo swoją ofertę brandową, zarówno marek Hochland jak i Almette, oraz produkty przeznaczone dla gastronomii sygnowane marką Hochland Professional.

Firma Alimpex jest importerem produktów Hochland i ch dystrybutorem na terenie Czech. Targi skupiły kilkudziesięciu dostawców różnych kategorii spożywczych, w tym także wielu dostawców kategorii nabiałowych.

Stoisko przygotowane przez Hochland było jednym z większych powierzchniowo, było doskonale widoczne i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. Liczne przekąski, kanapeczki, tosty i pizza przygotowane z wykorzystaniem serów z oferty Hochland bardzo przyciągały odwiedzających i uprzyjemniały rozmowy handlowe. Na targach odbyło się wiele rozmów handlowych, prowadzona była także sprzedaż produktów Hochland w oparciu o mechanikę promocyjną importera. Dzięki tegorocznym targom kolejne produkty zostały także wprowadzone do oferty firmy Alimpex.

Podczas targów prezentacje aplikacji serów twarogowych dla profesjonalistów – Cremette i Creamland – zostały przyjęte z entuzjazmem wśród klientów z sektora foodservice. Zainteresowała ich uniwersalność naszych serów twarogowych oraz szerokie możliwości zastosowania w gastronomii na słodko i na słono.

Przez trzy dni łącznie targi odwiedziło ponad 1700 klientów, jednego klienta reprezentowały zazwyczaj 2 – 3 osoby. Według szacunków organizatora 20% odwiedzających stanowili przedstawiciele HoReCa, 40% innych organizacji tj. szkoły, domy opieki, itp. i 40% mniejsze sklepy i sieci sklepów zaopatrywane przez firmę Alimpex. Dodatkowo obecne były także osoby dokonujące zakupów w różnych sieciach handlowych.